SPOZNAJ AYURVEDU 

AYURVEDA and MINDFULLNESS pobyt 

8-11.6.2023
4 dňový očistný pobyt pre oddych tela i mysl.e

chata Moritz pod Martinskými hoľami

Význam slov 'ayus' a 'veda' v sanskrite znamená "znalosti o živote". 

 Ajurvéda je celostná medicína. Zahŕňa všetky aspekty zdravia - telesné, duševné, ale aj tie, vyplývajúce zo sociálneho kontextu či životného prostredia. Jej cieľom je predĺžiť a obohatiť život. V súčasnosti však záujem o ajurvédu zažíva svoju renesanciu na celom svete, ak aj Ty  v dnešnom uponáhľanom živote hľadáš rovnováhu, tu Ti ju veľmi radi ponúkneme.


Na začiatok nášho pobytu sa v prednáške zoznámime s troma základnými energiami - váta, pitta, kapha - pomocou dosha dotazníkov sa pokúsime nájsť našu špecifikáciu a vhodné odporúčania pre Váš konkrétny typ. V prednáške s ajurvédskou lektorkou si hlbšie si povieme o jarnom období, o dennom režime a stravovacích návykoch, spravíme si test, kde orientačne identifikujeme svoju dóšu. a zistíme ako na základe tejto diagnostiky vieme žiť v súlade s ročnými obdobiami, ako si vybrať vhodné aktivity, spôsoby a princípy stravovania, ako si pomôcť liečivými bylinkami, koreninami, dychovými i meditačnými technikami.
Počas víkendu si v objatí prírody a na vlastnej koži vyskúšate rôzne techniky, ktoré pomôžu skvalitniť Váš život a zlepšiť zdravotný stav.


Čo Vás čaká?

Relaxačno detoxikačný pobyt v srdci prírody, v lese priamo pri romantickom potoku, pod Martinskými hoľami. Odlož telefón a nechaj sa uniesť energiou prírody a ayurvedských ozdravných techník.

Tešiť sa môžeš na AYURVEDA diskusie, ayurvédsku stravu, ktorú si pripravíme aj spoločne, naučíme sa ako na stravovať v súlade s našou dóšou, dynamické cvičenia, yoga, turistika, otužovanie - wim hof method priamo v priezračnom potoku pri chate, dychové techniky pre rozprúdenie energie, meditácie pre pokojnú myseľ , saunovanie s ochladzovaním priamo v horskom potoku, Ayurvédske menu počas celého víkendu, toto bude zaručene Tvoj oddych pre dušu i telo. v tichu, v lese, v malej skupinke podobne naladených ľudí


 • Chutné a zdravé jedlá uvarené podľa princípov Ajurvédy, ktoré sú navyše vegánske a tak jemne a šetrne očistia naše telo 
 • Prednášky s Majkou o Ajurvéde
 • prednáška jedlo ako liek
 • workshop otužťovania a dýchanie podľa wim hof method
 • joga
 • bodybalance
 • mobility training
 • silovo kondičný tréning
 • saunovanie a olejové masáže, ktoré podporia detoxikáciu nášho organizmu 
 • Oddych pre dušu i telo. v tichu, precházky v lese, v malej skupinke podobne naladených ľudí
 • záverečná Indická večera, sisters ritual, goodbye party
Kde a kedy ? 

Chata Moritz, Martin ( pod Martinskými hoľami )


Cena : 399 €
V cene pobytu, 4 dni, 3 noci ubytovanie v súkromí s plnou penziou, individuálny prístup v malej skupine /11 ľudí ayurvédska strava, workshopy a prednášky, cvičenie, yoga,  dychové cvičenia a meditácie, mindfullness témy, workshopy dych/ limity/ strach, manuál pre domáci detox, mindfullness manuály, otužovanie, pitný režim, káva čaj, 

Team, ktorý sa bude o Vás starať

Janica Malek Lacová, JEMINÉ, ambasadorka zdravej stravy, a revolucionárka v oblasti varenia v školských jedálniach

Majka Lacková - študentka školy ayurvedy, certifikovaná lektorka yogy a dychových cvičení, praktizujúca terapeutka ayurvedskej terapie.S Majkou Lackovou, sa budeme rozprávať na tému AJURVÉDA, NÁUKA O ŽIVOTE a dlhovekosti. Podrobnejšie si preberieme jednotlivé typy osobností (3 dóše),

Kristína Růžičková - lektorka dynamických a body and mind foriem, mindfullness témy, chladová terapia, workshop dych, whm dychové techniky .

Kto bude mať záujem o osobnú podrobnú diagnostiku s nastavením ajurvédskej liečby, prosíme o prihlásenie sa vopred. Bude vám zaslaný diagnostický formulár a následne vypracované odporúčania a osobná konzultácia v dĺžke cca 1 hodinu.
DIAGNOSTIKA JE SPOPLATNENÁ - 50 EURO / NIE JE V CENE POBYTU

PROGRAM pobytu

CHATA MORITZ, luxusná chata s plným vybavením v srdci prírody 

STORNO PODMIENKY K POBYTOM

 • rezervovaný pobyt je možné stornovať iba písomne emailom aktivnepobyty@gmail.com a na základe písomného potvrdenia zo strany organizátora pobytu,
 • odpustenie storno poplatku je možné len na základe písomnej žiadosti z vážneho dôvodu (úmrtie, choroba). Dôvod stornovania je potrebné doložiť príslušným dokladom.
 • 3 týždne pre pobytom, 50 % sumy pobytu
 • menej ako 3 týždne pred pobytom 100% sumy pobytu.
 • Zrušenie rezervácie 48 a viac hodín pred dňom príchodu - 100% z ceny celého pobytu prepadá v prospech organizátora.
 • · Nenastúpením na zaplatený pobyt zaniká nárok na vrátenie poplatku.
 • V prípade, že si klient nájde za seba náhradu, uhradená suma mu bude vrátená.

Potvrdením rezervácie a úhradou pobytu súhlasíte so storno podmienkami pobytu. Každú zmenu, alebo zrušenie dohodnutého pobytu, či rozsahu objednaných a následne potvrdených služieb je klient povinný oznámiť organizátorovi pobytu vopred písomne.

Storno podmienky sa vzťahujú na všetky druhy pobytov, fit and wellness pobyty, turistické - feel the nature, ayurveda and mindfulness camp, fit holiday. Ak by nebolo možné pre pandémiu pobyt uskutočniť, presunieme ho na iný termín.

Kristína Růžičková, Diaková 65, 038 02 Dražkovce Ičo: 44669291

fotky z minulých pobytov - hotel Borovica****

STORNO PODMIENKY

Vzhľadom na to, že rezervujeme chatu vopred, pobyt je bez nároku na vrátenie peňazí v prípade nemoci, úrazu atd, úhradu za pobyt je možné vrátiť len v prípade, že si nájdete náhradníka
nenastúpením na pobyt, zaniká nárok na vrátenie sumy pobytu.