SEBALÁSKA

02.01.2022

Napísať tento článok ma inšpirovala domáca úloha, ktorú som dala dievčatám, ktoré sa zapojili do mojej výzvy.


Čo máš na sebe rada?
zober si papier a napíš to....

Sebaláska
je totiž tiež kľúčovou časťou našej zmeny, hlavne nášho pohľadu na samú seba. 
Môžeš totiž cvičiť a zdravo jesť aj 24hodín v kuse, pokiaľ si vždy pri pohľade do zrkadla hľadáš na sebe chyby, hovoríš, že máš hrozné vlasy, široké boky, ovisnuté brucho, kruhy pod očami a neviem čo ešte, potom zmena nepríde, som o tom presvedčená.


Je to ťažká úloha?
No predovšetkým ....musíme si dostať si do hlavy, že sebaláska nie je sebecká, že nie si samoľúby narcis len preto, že máš rada osobu, ktorú vidíš v zrkadle. 

Tu máme pred sebou možno viacerí celoživotnú prácu. Programy, bloky, okolie, rodičia, priatelia to všetko na nás zanechalo rôzne stopy. Zdanlivo aj neškodný žartík vie urobiť totálny prúser vo vzťahu k Tebe samej. Viem to, prešla som si fázou, keď som sa nedokázala pozrieť do zrkadla na seba, keď som plakala a zároveň si malovala mihalnice, ked som verila, že niekto iný môže definovať moju hodnotu. moje sebavedomie neexistovalo a láska k sebe už vôbec. 
Nemala som hranice a nehovorila som NIE!
No učíme sa na vlastných chybách ...

Prečo je to dôležité ?

Náš svet a vzťahy, ktoré v ňom žijeme, sú obrazom nášho vnútorného sveta. Zrkadlia ho.
Ak si nevážim a nemám rada seba, bude ťažké mať láskyplný vzťah s niekým iným.

 Dobrá správa je, že sa na tom dá určite pracovať.  

Verím, že keď budeš z lásky k sebe cvičiť, dobre jesť, chodiť do prírody, tráviť čas so sebou, možno aj meditovať, starať sa o seba a svoje zdravie, budeš vďačná za maličkosti, spojíš sa so svojím vnútrom, budeš sa pýtať seba, hladat odpovede, to všetko Ti pomôže pozerať sa na seba inak a budeš pyšná na tú osobu v zrkadle. 


Je dôležité robiť dennodenne tie rozhodnutia, vďaka ktorým si vzťah a lásku k sebe posilníš. Lebo tá osoba, na ktorú sa pozeráš do zrkadla sa rozhoduje!  že. ráno vstane - cvičí a maká na sebe, tej osobe čo vidíš v zrkadle na Tebe záleží, tá osoba sa stále snaží robiť kroky k tomu, ako byť lepšou.  Maj sa rada aj pre to kým si bola, maj rada aj to, kým si dnes, maj sa rada preto, že vieš kam kráčaš, kde sú Tvoje sny…  

 
Existuje vlastne úplná sebaláska ?
Neviem, či sa dá dosiahnuť úplná sebaláska a či existuje človek na svete, ktorý je so sebou na 100 percent spokojný, človek, ktorý miluje každý deň úplne každý cm svojho tela.
....myslím, si že to je neverending story, je to dlhá cesta, je to dennodenná prax a je to v poriadku....

tak do toho, začnime... 

Uprac si “u seba” 

 Myslím si, ze sebaláska nie je len  o tom , čo robíš so svojim fyzickým telom, mysľou… .

Z lásky k sebe si uprac aj svoje okolie, tým myslím aj ľudí, pri ktorých sa jednoducho necítiš dobre, lebo zbaviť sa toxických vzťahov je tiež prejav sebalásky. Ak sa mám rada už jednoducho nedovolím, aby mi niekto ubližoval a nastavím hranice!
áno! aj na úkor toho, že pár ľudí na tejto ceste stratíš.

Uprac si aj to, čím kŕmiš svoju myseľ, aké informácie prijímaš, čo čítaš, na čo sa pozeráš, čo k sebe púšťaš, vyfiltruj si to, čo pre Teba prináša hodnotu, to - čo Ti dáva zmysel ...ostatné jednoducho zahoď !
Aj toto je sebaláska !


Nie neexistuje zaručený manuál sebalásky, ,ktorý Ti vzťah k sebe vylieči... Všetku tú prácu nakoniec musíš urobiť sama,a niekedy to aj bolí…  je však pár nástrojov, ktoré Ti môžu pomôcť nahliadnuť viac do seba, nájsť odpovede na otázky - kto som. Buď odvážna, buď láskavá - k sebe !


Ak sa Ti článok páči budem rada, ak ho zazdieľaš, možno si nájde niekoho, kto práve potrebuje.