moje tipy, ako zahnať jesennú depku

19.10.2021

Moje jesenné tipy  

Je pre Vás jeseň depka ?

No minimálne sa všade tak veľmi často prezentuje ... Prečo ?


 ... lebo upršané počasie, všetci zamračení, málo slnka, veľa hmly, príliš skoro tma, menej outdoor aktivít, menej stretávania sa s priateľmi viac chrípok a soplíkov ...


Nemusí to tak byť a  je rozhodne na nás aký prívlastok jeseni dáme.
Jeseň je nádherná -  farebná a ja mám naozaj rada všetky jej podoby, či už tie krásne slnečné jesenné dni, ale aj tie upršané, kedy Ti je najlepšie pod teplou dekou.

Využi jeseň ako priestor pre seba, pre stíšenie sa a ponorenie do seba, využi čas na čítanie kníh, či pozri si dobrý film.
Dopraj Tvojmu telu relax

1. choď von - za každého počasia (preberie ťa to a nakoniec zistíš, že vonku je krásne aj keď nesvieti slnko) Jeseň na horách je rozhodne najkrajšia, takže ak máš tú možnosť šup do Tatier kým nezavrú chodníky na zimnú uzáveru.

2. sauna a wellness ( na jeseň je ideálny čas dopriať si chvíľku pre seba a podporiť imunitu saunovaním a otužovaním)
3. Pravidelne cvič, rozprúdiš energiu v tele, na jeseň sa telo trochu pripravuje na zimný "spánok" tak ho trošku prebuď a nedovoľ mu ešte zaspať.
4.nazbieraj si šípky (milujem piť v zime šípkový čaj, zo šípok ktoré som si sama nasušila, miešam ho z ibištekom  a je fantastický hlavne s jablkovo karamelovým koláčom :-))))

5. doplň svoju vitamínovú rutinu. keďže začína obdobie kedy bude slnka menej, s tým priamo úmerne prichádza aj obdobie chrípok, či prechladnutí. Skús preto podporiť svoju imunitu a trošku viac doplniť zásoby vitamínov ( rozhodne by nemalo chýbať céčko a déčko )
7. vyskúšaj otužovanie - jeseň je ideálny čas začať otužovať, vonku nie je až tak zima, teplota vzduchu je teda príjemná a zároveň teplota vody je už  vhodná práve na zoznámenie sa s chladom. Do toho !
8.poď si užiť víkendový jesenný fit a wellness pobyt s nami toto je už moja tradičná povinná jazda, na jeseň sa s Vami stretnúť a užiť si cvičenie, wellness, skrášľovanie a čas pre seba s priateľmi, v krásnom prostredí hotela Impozant  priamo na jazere, kde si vyskúšame aj otužovanie
 ak chceš viac info tu