Môj príbeh

20.02.2023

Na úvod sa patrí zoznámiť... 
Som Kristína Růžičková, ale už sto rokov ma všetci volajú Kika. Od malička milujem cvičenie a preskákala som s pančuchami na hlave dlhé hodiny pred televízorom pri relácii Cvičme v rytme. Mama dodnes spomína ako sme sa so sestrou hádali, ktorá z nás jej bude precvičovať. "Ha, ségra !" vyhrala som: precvičujem JA!

A to presne od roku 2008, odkedy som sa vyškolila, absolvovala desiatky školení, odvtedy sa venujem ako lektor skupinovým cvičeniam. Relatívne rýchlo som sa počas mojej lektorskej kariéry dostala až na profi úroveň, na veľké kongresy, profi stage, kde som precvičovala masám ľudí a splnila si tak veľký sen.

Vyhrala som pár inštruktorských talentových súťaží, zažila som si úspech kongresov medzinárodného formátu, žila som svoj sen, cítila som sa skvele a bola naplnená svojimi túžbami ...No a ak má pokračovať príbeh ďalej, tak musím povedať, že aj napriek dobre našliapnutej kariére a všetkým týmto "úspechom, či sláve" som nakoniec namiesto sebavedomej ženy, ktorá je pyšná na to, čo dokázala, skončila úplne naopak a hrabala som sa zo dna... a to len preto, lebo som to dovolila, nevážila som si samú seba, nedokázala som hovoriť "NIE",

Ak teda tento príbeh motivuje a inšpiruje len jedinú ženu, tak to všetko malo zmysel.

My story

Toto je môj príbeh .... každá ten svoj máme, že ?

Asi poznáš tú povestnú vetu, že " dobré veci sa najprv musia úplne rozpadnúť, aby sa neskôr poskladali znova a ešte lepšie". A presne to sa mi stalo....!
Dovolila som, aby sa zo mňa stala žena, ktorá si neverí, nevie sa pozrieť do zrkadla, neverí, že niečo dokáže, že je dosť dobrá, šikovná, krásna, proste som bola už zúfalá žena s tak vybičovanými emóciami, že som sa dojímala pri každej reklame na Vianoce, či pohľade na šteniatka  ....

Možno to poznáš... stratíš sa v tom všetkom.

Žila som v toxickom vzťahu , kde som postupne strácala vlastnú identitu... tie chvíle, keď som už netušila kto vlastne som a prečo vlastne žijem tak, že napĺňam potreby iných? Kto zažil takýto vzťah, vie ako pasívna agresia bolí, o čom hovorím.


Po rokoch seba obviňovania som vlastne pochopila, že ak nechcem ísť proti sebe, musím z toho odísť... vzdať sa predstavy o rodine, ak je nefunkčná... A tak prišiel moment, kedy som sa rozhodla ukončiť po 7 rokoch vzťah, v ktorom som sa takto cítila. Nechcela som, aby sa moja dcéra pozerala na mamu, ktorá je dennodenne vystavená totálnemu tlaku, je frustrovaná a bez sebavedomia.


Chcela som jej byť vzorom a nie každý deň fňukať nad nepodareným životom. Chcela som, aby mala silnú mamu, ktorá sa "nasere", zmení sa na Xenu (vieš tú v tom sexi korzete ), keď jej niekto ubližuje a proste všetko rozseká a postaví sa proti a hlavne vie povedať NIE! a DOSŤ!.

Nikto na svete Ti sakra nemôže hovoriť ako máš vyzerať, čo a koľko môžeš jesť, s kým sa môžeš stretnúť, akú farbu môžeš mať v šatníku, ako môžeš nosiť učesané vlasy, ako máš pracovať, čo by si mala robiť, koľko máš zarábať, či na akom aute sa máš voziť a určovať Tvoju hodnotu podľa toho, či spĺňaš tieto požiadavky.


Takto určite žiť nechceš !

Mimo komfort.

Ver mi, ak máš byť s niekým, kto Ti ako prejav lásky na Silvestra pri pohári vína venuje "poukaz na umelé oplodnenie", lebo sa rozhodol, že už nechce mať s Tebou intímny vzťah, tak ťa to úplne zlomí, budeš plakať, obviňovať seba, hľadať na sebe ďalšie chyby, až budeš sa snažiť niečo zachraňovať, budeš plakať pri pohľade do zrkadla, zúfalo budeš zbierať posledné kúsky sebavedomia, ale keď to všetko pochopíš, radšej utečieš, lebo toto nie je život, ktorý chceš žiť.

Musíš vystúpiť z bezpečia, vystrelí Ťa to úplne mimo komfortnej zóny, ale nakoniec to môže Tvoj život obrátiť na dobré. Tak som to urobila pre seba a práve aj pre moju dcéru. Rozhodla som sa byť sama!


Nehovorím, že to bolo ľahké, ale pomohlo mi to!
Dnes za tie lekcie úprimne ĎAKUJEM, naučili ma veľa o sebe !
Život má byť jedno úžasné dobrodružstvo, nie kolotoč, čo ťa stále dovedie na to isté nudné, bezduché a ufňukané miesto. Rozhodne si zapamätaj, že keď sa budeš dlho takto krútiť - z takého kolotoča sa môžeš prinajmenšom povracať.

show must go on

Dostala som sa do momentu , keď som si povedala, že na zoznam priorít dám hlavne seba .

Už som nemala chuť ďalej zúfalo získavať akúkoľvek formu lásky, obdivu, pochopenia, podpory od niekoho iného. Každý máme len jednu šancu prežiť život, taký - aký ho chceme mať a tá šanca je len tu a teraz.
Začať musím u seba.


Plakala som, zúrila, nariekala, ľutovala sa, boxovala do vankúša, panikárila, hnevala som sa, chudla, priberala, stresovala, cvičila, aj som bola lenivá, plakala pár dní v posteli a ľutovala som sa ako "typická obeť" - prečo práve ja ? Nakoniec som sa postavila, utrela som si slzy, ostrihala si vlasy a povedala si:"OK ! ide sa ďalej, skúsim to zmeniť, pomalými krokmi sa vrátim naspäť k sebe, to zvládnem ..."
Kúpila som si 27 ty červený rúž a sťahovacie spoďáry...


Dnes sa zase smejem, žijem tak, ako to chcem ja a už nedovolím nikomu, aby ma riadil, ovládal, tlačil ma tam, kam ísť nechcem ....

Život je zábava

Tak kašlime na prekážky, budú skutočné, len keď im uveríme, v reále nás však môžu nielen posunúť, ale i veľa naučiť a posilniť Tvoju seba hodnotu. A tak vďaka "skokom cez prekážky" mám dnes lepšiu kondičku, oveľa väčšie bicepsy , kopec sily a mám sa konečne rada.


Uvedomila, som si, že som zdravá, som mama, mám úžasnú dcérku, mám skvelú rodinu a priateľov, čo stoja pri mne. Mám priateľov, čo ma rozosmejú - keď sú oči plné sĺz, mám úžasné inšpiratívne ženy okolo seba - kamošky, čo tiež majú "špeky" na bruchu, ale práve tieto ženy v pohodičke odbehnú polmaratón, alebo ma vytiahnu na beh od Tatier k Dunaju, lebo vraj : Dievčence, hopčiči, tento beh nás nič nezničí.


Mám toho naozaj veľa, som bohatá: môžem robiť to, čo ma baví , môžem to robiť pre ľudí, ktorých to baví a popri tom odovzdávať to, čo v sebe mám .... či už na cvičení, alebo aj týmto, čo Ti tu píšem ...

Mám proste chuť žiť naplno, a nielen prežívať !

A kým som dnes ?

Dnes už verím, že mám čo svetu povedať a že to niekomu pomôže. Dnes mám chuť ísť opäť za svojim snom, ktorý som na chvíľu kvôli nedôvere v samú seba opustila, robím to, čo mi dáva energiu, vediem kurzy, cvičím, organizujem aktívne pobyty s cvičením na Slovensku či pri mori, beháme po horách a zbierame dobrodružstvá mimo komfort zóny, lebo ak som sa niečo naučila, tak to, že MIMO KOMFORT NÁJDEŠ SVOJU SILU.

Chcem Ti povedať, že keď sa veci nedaria, tak sa nezblázniš, len začneš niečo robiť inak a posilní Ťa to.
Chcem Ti napísať, že nepotrebuješ byť chudá ako palica! Potrebuješ hlavne byť zdravá! Opakujem : POTREBUJEŠ BYŤ ZDRAVÁ, preto sa hýb!!!!

Potrebuješ vedieť vybehnúť po schodoch, keď nejde výťah, alebo pobehnúť za dieťaťom, keď ho učíš bicyklovať a to všetko bez toho, aby si sa po tomto výkone povracala, alebo dostávala infarktné stavy.

Vieš čo potrebuješ ?


Potrebuješ pravidelne a dobre jesť, spať, cvičiť, vedieť relaxovať, posilniť svoju imunitu, svoju vnútornú silu a posilniť to najdôležitejšie - svoj vzťah so sebou, vedieť kto si, kde sú tvoje  hodnoty a kde hranice. Potrebuješ nájsť si chvíľu pre seba, meditovať pri akejkoľvek činnosti, kde vypneš hlavu, hýbať sa, vzdelávať sa, smiať sa a robiť veci, ktoré ťa bavia a  potrebuješ mať okolo seba tých správnych ľudí. Tu sa to všetko začína.


Každá z nás má dobré i zlé chvíle vo svojom živote.
Ja verím, že som tu na tejto zemeguli práve preto, aby som mohla zdieľať s Vami radosť z pohybu, život s nadhľadom a to, že sa netreba brať príliš vážne. ....som tu, aby som sebe aj Tebe pomohla nájsť v sebe silu - pohnúť sa ďalej a pracovať na sebe, keď sa veci nedaria, ako by si chcela.

Chcem Ti povedať, že sa môžeš cítiť sa v svojom tele úžasne bez ohľadu na to, koľko vážiš a aký make up používaš...
Maj sa konečne rada, maj sa rada preto, aký si človek, kým si sa stala, aj za to kým si bola a kým chceš byť.

Každý deň rob tie voľby, ktoré Ťa nútia posunúť sa.

To ma baví ! Zvoliť si - "Čo pre seba práve teraz chcem pre seba urobiť ?...(ako keď sa ťa pýta telefón: želáte si aktualizovať na lepšiu verziu 18.1? ÁNO/ NIE/ NESKôR


Preto píšem tento príbeh, je akousi poštou pre Teba, je to list Tebe, ale i list môjmu starému JA. Chcem Ti pomôcť pohnúť sa ďalej ... lebo POHYB JE ENERGIA

Za 4 roky som prešla svoju cestu a dnes Ti ju ukazujem, lebo verím, že všetky kroky, ktoré ma k zmene viedli, sú skvelý spôsob ako sa nakopnúť, reštartovať, získať silu fyzicky aj psychicky. Telo a myseľ nie sú oddelené, sú jedno, jedno bez druhého nefunguje.

KEDY? KEĎ NIE TERAZ?

Dokázala som to ja, dokážeš to aj TY a spolu vytvoríme perfektnú komunitu - ako ja hovorím    " armádu šťastných žien".
Tento svet také ženy potrebuje, také ženy totiž sú skvelé mamy, skvelé partnerky, tieto ženy totiž robia skvelú prácu a ver, že šťastné ženy ZMENIA SVET NA LEPŠÍ!
Tak poďme SPOLU na to! Držím palce !