5 udržateľných krokov ako sa nakopnúť ! Novoročný reštart

20.01.2023

Dnes sa Vám zdôverím ...
Môj nový rok začal excelentne. Boli sme na chalupe, lyžovačka, ranné rituály, nohy v potoku, cvičenie, meditovala som, bola som celý deň v prírode, no skrátka vystrelila som ako raketa...aj s novými ambíciami aj s predsavzatiami naladená, že všetko bude tento rok super !
...a zrazu to tak nebolo !
Vrátili sme sa z chalupy domov, zrazu nič nešlo podľa plánu, energetická kríza, všeobecný stres z toho čo bude, hnusné počasie bez snehu, a akékoľvek plánovanie v týchto časoch je strašný tlak na seba aj na Vás ...
A tak som postupne začala z výšin padať dole, nechcelo sa mi ísť von, lebo prší, nechcelo sa mi cvičiť, nebaví ma variť si, neviem, kde začať, ako plánovať, keď plánovať je teraz tak komplikované!
Úplne som zamrzla aj s mojimi predsavzatiami, novými začiatkami, plánmi, ambíciami ...
Pár dní som nebola na sociálnych sietiach - och super!, nemaľovala som sa, pokúšala sa zalepiť si nervy prácou, ktorá ale tiež neprinášala žiadne výsledky, lebo proste situácia sa zmenila chvíľu treba počkať... A ja čakať neviem :-( mám rada akciu, keď sú veci hneď jasné !

A tak sa mi zdá, že potrebujem niečo zmeniť ! nejaký nový impulz, nakopnutie reštart !
Máte to tak aj Vy?
Zistila som, že zbytočne sa budem pushovať a tlačiť veci, ktoré aktuálne zmeniť nemôžem..
Môžem sa jedine sústrediť tam, kde to zmenu potrebuje... na SEBA, malými krokmi sa dostať naspäť do balanceu, a robiť tie veci, čo mi pomáhajú.
Na instagrame zdieľam väčšinou, čo sa mi darí, ale častokrát aj ukazujem , že niekedy sú proste veci občas aj na p**u (prepáčte za výraz, ale občas to tak asi všetci cítime nie ?
Jednoducho nie ste v tom samy, ak náhodou nelietate práve teraz v eufórii z nových začiatkov!
Takže! aby sme mohli ísť hore, občas sme proste dole !
A tak ma napadlo, že "spolu se to lépe táhne" !
Dajte si spolu so mnou novoročnú výzvu !
A nie ! nedostaneš jedálniček ani povinný tréningový program!
Mám na mysli, niečo jednoduché, čo vy na to ?5 krokov ako sa nakopnúť

1. Očistiť telo

- daj si pár dní šťavy, alebo len vynechaj mäso a skús jesť pár dní hlavne ovocie a zeleninu. Odľahčíš tak telo, zbavíš sa toxínov, ale ľahšia bude i Tvoja myseľ. Ja sa idem naštartovať 3dňovým refreshom - šťavy 3x denne, cítim, že to potrebujem . Niekedy je super skúsiť sa očistiť napr poldňovým, či celodenným pôstom.
2. Vďačnosť
Namiesto skrolovaním telefónu, či kontrolou nových mailov, začni svoj deň precítením vďačnosti za všetko, čo už máš, zameraním sa na to, čo Ťa v živote napĺňa radosťou.
Toto Ti pomôže začať deň s úplne inou vibráciou, Vďačnosť je naozaj kľúč k pozitívnej mysli.
3.Pohyb
Kde je pohyb tam prúdi energia. Hýb sa ! Hýb sa, lebo môžeš. Aj 15 minút pohybovej aktivity Tvoje telo nakopne, počíta sa každý pohyb, ideálne robiť to, čo Ťa baví ...yoga, strečing, mobilita, ísť si zabehať ...
4.Chlad
Posilni imunitu! Skús si dať pár dní challenge, takú malú zoznamku s chladom, Prejdi sa ráno bosými nohami po snehu, alebo prestriedaj po teplej sprche na chvíľku aj studenú.
Skús sa menej obliekať, dávaj si také malé rande s pocitom chladu.
Uvidíš, že je to nakopávač a pocítiš okamžitý príval energie
5. Príroda
Všeobecne vieme, že príroda je liek. V tomto januárovom počasí sa nám von veru nechce... a Neviem ako Vy, ale ja už cítim, že takto to nie je dobré
Treba ísť von, v každom počasí, vždy to pomôže vyčistiť si hlavu.
"Strať sa na chvíľu v prírode. nájdeš tam seba" Príroda má totiž vždy odpoveď !

Tak čo povieš, toto je celkom easy a udržateľné a môžeš začať hneď, lebo nič špeciálne nepotrebuješ, žiadnu extra prípravu ani extra nákup, toto môžeš začať robiť UŽ DNES !
SKÚSIŠ TO SO MNOU ?
Budem rada ak sa pripojíš a aspoň týžden skúsiš či už všetky alebo aspoň niektoré z týchto krokov. 

Veľká cesta sa začína prvými malými krokmi
Ak to budete so mnou zdieľať, napr cez sociálne site atd, možno tak motivujete aj svoje okolie a budem všetkým lepšie...
a ešte BONUS ! vylosujem jedného kto vyhrá tričko "NEMINDžUJ A CVIČ MORE!"

držím palce


S láskou K.