ONLY  women 

Tvoj deň v pohybe, Tvoj čas pre seba

Event plný pohybu, je udalosťou pre všetkých, čo hľadajú spojenie so svojím telom i tým, čo je v našom vnútri, v čase jesennej melanchólie prebudíš v sebe spiacu energiu a stráviš čas v priateľskej atmosfére a vieš čo je na tom najlepšie ? 
Svojím vstupným prispeješ na dobrú vec, lebo vstupné sa snažíme posunúť tam kde je to potrebné. 
ďalší event už plánujem, tak nezabudnite sledovať sociálne siete a čítať maily od mňa...

Ďakujem Vám, každým rokom silnieme ako komunita, že každý rok naše NIEČO urobíme! takto sme pomohli doteraz

11/ 2023 Nádej pre Alexka - cez 2000 euro !

12/ 2022 Pomoc Stankovi z Dražkoviec, ktorý má Duschenovu muskuloárnu dystrofiu - 1350 euro

03/2022 pomoc pre Ukrajinu - 425 euro, ONLY WOMEN, hotel Impozant, vyzbierané vstupné sme cez Donio venovali na pomoc rodinám postihnutých vojnou

12/ 2021 - OZ dom nádeje - live stream počas covidu / celé online vstupné sme venovali na pomoc rodinám v núdzi a týraným ženám - takmer 750 euro

Spoločne máme takúto obrovskú silu,ktorú môžeme premietnuť na číslo skoro 5000 euro.

WOW ! KLOBÚK DOLE PRED VAMI !

LEN VĎAKA VÁM SA TO VŽDY PODARÍ !

KOMU sme pomohli naposledy?


NÁDEJ PRE ALEXKA

Alexko sa narodil s bračekom dvojičkou predčasne o 2 mesiace, ktoré strávili v nemocnici v inkubátoroch. . 

Chlapci museli ešte v brušku podstúpiť operáciu, pretože nastal problém s placentou, ktorú chlapci mali iba jednu (TTTS syndróm), čo spôsobuje, že jedno z dvojičiek má viac plodovej vody a výživy a druhé menej, a tak bolo nutné medzi nimi oddeliť vyživovacie cievy. 

Po narodení chlapci prešli viacerými problémami od anémie predčasne narodených detí, cez reflux, početné vyšetrenia u rôznych lekárov a hospitalizácie v nemocnici. 

Alexko má poruchu mozgu, spôsobujúcu redukciu mozgových závitov  Táto diagnóza sa nazýva Lisencefália a má za následok spomalený psychomotorický vývoj, problém s papaním a vysokú citlivosť v ústočkách, citlivosť na dotyk, vysoké svalové napätie (spasticitu), ktoré mu bráni v pohybe, skrátené šľachy a svaly, koordinačnú poruchu, spastickú kvadruparézu a ďalšie pridružené problémy. 

 Napriek tomu všetkému je veľký bojovník. Najpodstatnejšie sú pre neho cvičenia, rehabilitácie, podporné terapie a pomôcky, keďže je to neliečiteľná diagnóza a potrebuje vývojovo (psychomotoricky) napredovať a naučiť sa všetko to, čo je pri zdravých deťoch úplne normálne. 

Dnes majú rodiny starajúce sa o dieťa s postihnutím minimálnu až takmer žiadnu podporu, preto je tak dôležité, aby sme im ako komunita pomáhali, malý Alex potrebuje financie na  rehabilitačné pobyty, ktoré sú veľmi nákladné, či už na Slovensku, alebo v zahraničí.

Celý príbeh tejto rodinky si prečítate TU


Facebook a transparentný účet rodinky nájdeš tu Nádej pre Alexka

SLEDUJ MA NA INSTAGRAME @ruzickovakristina