Feel the nature 

SLOVINSKO COUNTRY HOUSE DOVJE, KRANJSKA GORA

19-22.10.2023

pre Tvoje dobrodružné ja

19-22.10.2023

TAK TAKÝTO TRIP TU EŠTE NEBOL !

Nádherná príroda Slovinských Álp Ti vyrazí dych

Kde ? COUNTRY HOUSE DOVJE

Poloha country house Dovje je fantastická pre naše Tripy, keďže sa nachádza len 8 km od Národného parku Triglav, odkiaľ vyrazíme na naše nezabudnuteľné treky.

DOPRAVA - mikrobusom, info o cene čoskoro

Cena ( info čoskoro )

  • ubytovanie na tri noci s polpenziou
  • ranné a večerné cvičenie - mobilita a yoga, dychové cvičenie
  • zážitkové varenie program varenia tradičných domácich pirohov - dovške krapi - mega veľké pirohy plnené restovanou cibuľkou pšenom a tvarohom s pažítkou 
  •  3x trek ( vodopád Peričnik, Slemenova špica, Plavica )

Čo ťa čaká?

Slovinské Alpy sú najvýznamnejším pohorím Slovinska, ktoré na území zasahuje na severu státu. Na relatívne malej ploche nájdeme 210 vrcholov prevyšujúcich hranicu 2 000 m, 24 z nich je vyšších ako 2 500 m. Najvyšší horou Slovinských Alp je Triglav - 2 864 m, ktorý je zároveň najvyšším vrcholom Slovinska. 

Plánované treky : 

Piatok - vodopád Peričnik

warm up - priamo z chaty sa vyberieme na vodopád Peričnik 

Vodopád Peričnik se nachádza v  údolí Vrata, ktoré se rozkladá na severe Triglavského národného parku. Keď dôjdete až k vodopádu Peričnik, prekvapí vás, že sú to vlastne vodopády dva. Horný vodopád dosahuje výšky 16 metrov a z druhého voda padá dokonca až z 52 metrov. Tým však překvapenie nekončí. Prechádzka za vodopádem ponúka aj  malú raritu, a to možnosť prejsť  i za padajúcou vodou, kde vedie úzka rímsa. 

Sobota : vrchol Slemenova špica 1911 mnm

 Zo sedla Vršič - Slemenova špica  -je jedným z najobľúbenešjích vrcholov Slovinských julských Álp, trávnatá vyhliadková hora je dobre dosiahnuteľná, bez náročného terénu, pretože leží blízko sedla Vršič - najvyššieho horského priesmyku v Slovinsku, na ktorý vedie cesta. Pohľady z tejto hory patria k najfotografovanejším v slovinsku, má nádherné výhľady.

TENTO POBYT JE VHODNÝ PRE VŠETKÝCH  TURISTOV.

Víkend, kedy všetci na chvíľu zabudneme  na svet okolo, lebo v horách to tak je, nepotrebuješ nič viac, len mať kde spať a cítiť tú energiu

NEDEĽA - ÚDOLIE PLANICA

Cestou domov si prejdeme údolie Planica...

COUNTRY HOUSE DOVJE

STORNO PODMIENKY

Vzhľadom na to, že rezervujeme horskú chatu polroka vopred, pobyt je bez nároku na vrátenie peňazí v prípade nemoci, úrazu atd, úhradu za pobyt je možné vrátiť len v prípade, že si nájdete náhradníka
Samozrejme ak by sa pobyt kvôli pandémii nemohol uskutočniť, vrátime plnú sumu za pobyt. V prípade nepriaznivého počasia žiaľ chata neponúka možnosť presunutia na iný termín.

team:

Kristína Růžičková :-) 

fotky z nášho minulého pobytu